Diagnozowanie, kalibracja i adaptacja elektrycznych i elektronicznych
podzespołów pojazdów samochodowych jest zadaniem bardzo złożonym
i skomplikowanym. Wymaga szerokiej wiedzy z zakresu budowy
i funkcjonowania poszczególnych podzespołów. Niezależnie od tego czy
dopiero rozpoczynasz naukę o systemach samochodowych, czy posiadasz
już doświadczenie w tej dziedzinie – ten podręcznik jest właśnie dla Ciebie!
Prawie 1100 stron wypełnionych szczegółowymi informacjami
i procedurami, w tym prawie 400 stron zdjęć, zrzutów ekranu, wykresów
i ilustracji. W łatwy i czytelny sposób poznasz metody badań diagnostycznych oraz budowę i działanie większości elementów elektrycznego i elektronicznego wyposażenia aut.
Przeprowadzenie bardzo szczegółowych procedur diagnostycznych może wymagać od Ciebie znajomości konstrukcji poszczególnych podzespołów elektronicznych. Dzięki książce poznasz ich ogólną budowę i zasadę działania. Przybliży Ci ona m.in.:
Wstępne przyczyny i skutki usterek możesz określić wykorzystując odpowiednie narzędzia diagnostyczne, testery i programatory do odczytu kodów usterek.
Dzięki podręcznikowi poznasz metody pomiarów równoległych i szeregowych oraz dowiesz się jak korzystać z komputera diagnostycznego, wielokanałowego oscyloskopu, generatora, sterownika i miernika uniwersalnego.
Poznasz też szczególne przypadki dotyczące diagnostyki zróżnicowanych starszych i najnowszych elementów wyposażenia auta.
W przypadku wykrycia wadliwego komponentu będziesz musiał go wymienić lub naprawić. W podręczniku znajdziesz procedury naprawy najczęściej występujących uszkodzeń w aucie oraz instrukcje jak wymienić konkretne podzespoły.
Dowiesz się m.in.:
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Aby dowiedzieć się czym są pliki cookies oraz w jakim celu są stosowane na naszej stronie kliknij tutaj.